Hlavní navigace

Street View na Google Maps už i s Prahou

7. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Virtuální procházky se službou Street View běžící v rámci Google Maps jsou nyní už možné i v ulicích Prahy. Stačí v prostředí map od Googlu přetáhnout žlutého panáčka do některé z vyznačených pražských ulic. Pohyb v 3D scenérii je pak možný myší nebo klávesnicí. Snímkování Prahy začalo letos v květnu. Metropole nebude jediným českým městem dostupným v nabídce služby Street View. Na základě veřejné ankety vyrazila technika Googlu snímkovat historické zajímavosti Olomouce a Českého Krumlova a…

Virtuální procházky se službou Street View běžící v rámci Google Maps jsou nyní už možné i v ulicích Prahy. Stačí v prostředí map od Googlu přetáhnout žlutého panáčka do některé z vyznačených pražských ulic. Pohyb v 3D scenérii je pak možný myší nebo klávesnicí. Snímkování Prahy začalo letos v květnu. Metropole nebude jediným českým městem dostupným v nabídce služby Street View. Na základě veřejné ankety vyrazila technika Googlu snímkovat historické zajímavosti Olomouce a Českého Krumlova a přírodní krásy Českého Švýcarska. Snímkovací vozidlo bylo spatřeno i v několika krajských městech, ale zatím Google oficiálně nepotvrdil, jestli i v nich probíhá snímkování.

Teď může být zajímavé sledovat, jestli po zveřejnění snímků z Prahy na Google Maps nepřijdou nějaké protesty, se kterými má Google kvůli Street View bohaté zkušenosti. Americký internetový kolos sice rozmazává obličeje zachycených osob a poznávací značky automobilů, ale ne všude se s tím veřejnost nebo úřady spokojí. Do kritiky Street View se v nedávné minulosti pustil třeba švýcarský komisař pro ochranu dat a informací. V Japonsku musel Google pořídit nové snímky, protože speciální kamera na stožáru snímkovacího vozu byla při prvním focení příliš vysoko a zabírala i soukromé pozemky za ploty.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.