Pracovní skupina článku 29, která při Evropské komisi dohlíží například na ochranu soukromí uživatelů internetových vyhledávačů, adresovala společnosti Google své výhrady týkající se služby Street View fungující v rámci Google Maps. Úředníkům se příliš nezamlouvá, že Google ve svých interních archivech uchovává pořízené snímky v surové podobě po dobu jednoho roku. Měl by prý tuto dobu zkrátit na šest měsíců a zároveň by v budoucnu měl vždy dopředu informovat města a jejich občany o plánovaném pořízení snímků pro tuto kontroverzní službu, která umožňuje virtuální procházky po řadě měst.
Peter Fleischer, který se v Googlu zabývá právě problematikou ochrany soukromí, chce s úředníky dál jednat, protože podle něj zkrácení doby uchovávání originálních snímků není možné. Google prý potřebuje pořízené obrázky skladovat po dobu jednoho roku údajně kvůli zpřesňování a zkvalitňování svých map. Úředníkům je prý připraven celý proces blíže osvětlit a zároveň připomíná, že Google pořizuje snímky výhradně na veřejném prostranství.
Se Street View má Google problémy už delší dobu. V Japonsku se proti službě sepisovala petice a nakonec se Google rozhodl pořídit tam nové snímky, protože ty původní velmi často zachycovaly i soukromé pozemky za ploty (kamera na vozidle byla příliš vysoko). Kvůli stejné věci se na Street View snáší kritika i ve Švýcarsku a ve Velké Británii dokonce Google narazil na fyzický odpor. Problémy má i v České republice s Úřadem pro ochranu osobních údajů (rovněž kvůli skladování dat). (CNET News)