Hlavní navigace

Street View v Česku pokryje také Olomouc, Český Krumlov a Hřensko

Jiří Macich ml.

Uživatelé Google Maps se na virtuálních procházkách díky funkci Street View budou moci vydat do dalších tří lokalit v České republice. Půjde o Olomouc, Český Krumlov a Hřensko (České Švýcarsko). Tyto oblasti ve veřejném hlasování dostaly během 14 dnů nejvíce hlasů. Pro Olomouc hlasovalo 22 procent účastnících se uživatelů. Český Krumlov obdržel 17 procent hlasů a pro Hřensko bylo 13 procent z hlasujících uživatelů. Poraženými finalisty, kam zatím Google se svou snímkovací technikou nedorazí,…

Uživatelé Google Maps se na virtuálních procházkách díky funkci Street View budou moci vydat do dalších tří lokalit v České republice. Půjde o Olomouc, Český Krumlov a Hřensko (České Švýcarsko). Tyto oblasti ve veřejném hlasování dostaly během 14 dnů nejvíce hlasů. Pro Olomouc hlasovalo 22 procent účastnících se uživatelů. Český Krumlov obdržel 17 procent hlasů a pro Hřensko bylo 13 procent z hlasujících uživatelů. Poraženými finalisty, kam zatím Google se svou snímkovací technikou nedorazí, zůstávají Blansko, Brno, Děčín, Hluboká nad Vltavou, Lednice, Ostrava a Telč.

KL17_hlasovani

Výsledky hlasování mě mile překvapily. Je vidět, že Češi mají vztah ke krásným historickým městům, kterými Český Krumlov spolu s Olomoucí dozajista jsou. Nelze opomenout úžasné okolí Hřenska plné přírodních krás. Věřím, že tato místa virtuálně nadchnou domácí i zahraniční turisty a nalákají je k návštěvě těchto míst ve skutečnosti, uvedl Pavel Kosař, ředitel agentury CzechTourism, která se na anketě Googlu podílela.

Samotné snímkování začne ještě teď v létě. Kromě notoricky známého vozidla se stožárem na střeše bude při pořizování podkladů pomáhat i relativně nová speciální tříkolka, která pronikne i tam, kde se s automobilem nedá vjet. Kdy se snímky objeví na Google Maps zatím Google neuvedl. Po nafocení jsou potřeba ještě úpravy včetně třeba rozmazání obličejů nebo poznávacích značek automobilů. Snímky z Prahy, kterou Google začal fotit již během jara, by mohly být na Street View dostupné ještě letos. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?