Hlavní navigace

Studená sprcha pro klienty UPC Slovensko. Z nabídky zmizí Nova Sport

29. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

29. 12. 2011

Společnost UPC Broadband Slovakia vyřadí 31. prosince ze své programové nabídky kanál Nova Sport. Podle vyjádření operátora pro server DigiZone.cz k tomu dochází proto, že vypršela smlouva, která nebyla prodloužena. Realita je ovšem jiná, má jít o odvetný krok UPC směrem k televizi Nova. Její vedení totiž na tohoto operátora podalo žalobu z důvodu, že hlavní kanál Nova Group je na Slovensku šířen v síti kabelové televize UPC bez jejího souhlasu.

Z ARCHIVU: Slovenské UPC dostalo varování: Přestaňte šířit Primu!

Ze strany slovenské UPC jde o nehoráznost. My na Slovensku zkrátka šířeni být nesmíme, protože nevlastníme pro tento region vysílací práva. Ta máme pouze pro Českou republiku, řekl DigiZone.cz zdroj z televize Nova, který si přál zůstat v anonymitě. Od 1. ledna 2012 se naopak u operátora objeví program Eurosport 2 Bundesliga s českým komentářem. Jako náhradu za sportovní kanál z rodiny Nova Group tak dostanou zákazníci stanici, která se orientuje především na nejvyšší německou fotbalovou soutěž. V přípravě je už prý i další sportovní televize.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní Skylink šíří v Česku slovenské programy bez registrace

Na dotaz serveru DigiZone.cz, zdali je vyřazení Novy Sport odvetným krokem UPC Broadband Slovakia směrem k TV Nova, mluvčí operátora Jaroslav Kolár neodpověděl. Korespondenci ohledně této problematiky si vyžádal prostřednictvím e-mailu. Spory o šíření českých programů na Slovensku a naopak se vedou už dlouhé roky. V minulosti například žádala některé operátory o vyřazení svého programu z nabídek televize Prima, podobně tak učinila v České republice i TV JOJ. I když společnosti tyto programy mít v nabídkách nemají, vždy se vymlouvaly na přeshraniční šíření a v poslední době také na zahraničního vlastníka, na kterého se povinnost nevztahuje.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.