Hlavní navigace

Studená sprcha pro klienty UPC Slovensko. Z nabídky zmizí Nova Sport

29. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
29. 12. 2011

Společnost UPC Broadband Slovakia vyřadí 31. prosince ze své programové nabídky kanál Nova Sport. Podle vyjádření operátora pro server DigiZone.cz k tomu dochází proto, že vypršela smlouva, která nebyla prodloužena. Realita je ovšem jiná, má jít o odvetný krok UPC směrem k televizi Nova. Její vedení totiž na tohoto operátora podalo žalobu z důvodu, že hlavní kanál Nova Group je na Slovensku šířen v síti kabelové televize UPC bez jejího souhlasu.

Z ARCHIVU: Slovenské UPC dostalo varování: Přestaňte šířit Primu!

Ze strany slovenské UPC jde o nehoráznost. My na Slovensku zkrátka šířeni být nesmíme, protože nevlastníme pro tento region vysílací práva. Ta máme pouze pro Českou republiku, řekl DigiZone.cz zdroj z televize Nova, který si přál zůstat v anonymitě. Od 1. ledna 2012 se naopak u operátora objeví program Eurosport 2 Bundesliga s českým komentářem. Jako náhradu za sportovní kanál z rodiny Nova Group tak dostanou zákazníci stanici, která se orientuje především na nejvyšší německou fotbalovou soutěž. V přípravě je už prý i další sportovní televize.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní Skylink šíří v Česku slovenské programy bez registrace

Na dotaz serveru DigiZone.cz, zdali je vyřazení Novy Sport odvetným krokem UPC Broadband Slovakia směrem k TV Nova, mluvčí operátora Jaroslav Kolár neodpověděl. Korespondenci ohledně této problematiky si vyžádal prostřednictvím e-mailu. Spory o šíření českých programů na Slovensku a naopak se vedou už dlouhé roky. V minulosti například žádala některé operátory o vyřazení svého programu z nabídek televize Prima, podobně tak učinila v České republice i TV JOJ. I když společnosti tyto programy mít v nabídkách nemají, vždy se vymlouvaly na přeshraniční šíření a v poslední době také na zahraničního vlastníka, na kterého se povinnost nevztahuje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).