Hlavní navigace

Studie: 32 milionů Američanů nelegálně stahuje filmy

Jiří Macich ml.

Podle aktuální studie [PDF; cca 50 kB] 32 milionů Američanů starších dvanácti let (což představuje 18 procent americké online populace) si z Internetu stáhlo film v rozporu se zákonem a z toho 20 milionů uživatelů tak učinilo v posledním měsíci. Celých 80 procent z těchto 32 milionů Američanů stahuje filmy výhradně z výměnných sítí. Průměrný americký stahovač je devětadvacetiletý muž, který má aktuálně na pevném disku 16 stažených celovečerních filmů.

Podle aktuální studie [PDF; cca 50 kB] 32 milionů Američanů starších dvanácti let (což představuje 18 procent americké online populace) si z Internetu stáhlo film v rozporu se zákonem a z toho 20 milionů uživatelů tak učinilo v posledním měsíci. Celých 80 procent z těchto 32 milionů Američanů stahuje filmy výhradně z výměnných sítí. Průměrný americký stahovač je devětadvacetiletý muž, který má aktuálně na pevném disku 16 stažených celovečerních fil­mů.

Našli jste v článku chybu?
23. 2. 2009 15:36
uživatel si přál zůstat v anonymitě
super vec jak ziskat treba penize na premium ucet na rapidshare nebo na cokoli jineho je zaregistrovat se na tomto webu http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=praktik Registrace, kliknes na create account a pak surfujes a pises nazory na nabizene weby. je uplne jedno co tam napises. Denne se da vydelat 20$. Musis vydrzet aspon ctyri dni nez si muzes penize prevest na PayPal. Pak si poridis treba ten premium rapidshare jako ja. Funguje to uplne skvele .Plati bezkonk…
29. 1. 2007 1:00
Tyfus (neregistrovaný)
taky nejsem pravnik, ale nejspise je. duvod 1: V ustave(!) tam maji sekci, ktera konstatuje ze nulova omezeni kopirovani jsou prirozeny stav a restrikce (zvana kopyrajt) muze byt pouze docasna. (disneyovskych "50" let je na hranici tamni ustavy) U nas naopak zlocinci s vaznou tvari dokazou rict "... pak bychom museli zrusit volne uziti." duvod 2: oblibene riaa a mpaa zaloby se netykaji stahovani, ale sdileni.