Hlavní navigace

Studie chce zmapovat startupovou scénu v celém regionu. Zkouší to dotazníkem

Jan Beránek

Popsat a odhalit trendy, které momentálně převládají na scéně inovativních firem. Z výsledků by mohly vyplynout i následné legislativní úpravy.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už to tu párkrát bylo, ale málokdy to dopadlo slavně. Pokusů o komplexní zmapování startupové scény už v Česku pár proběhlo. Teď se do toho pouští Czechinvest ve spolupráci s Aspen Institutem v rámci států Visegrádské čtyřky. 

Na základě výsledků ankety pak mají vzniknout národní reporty a komparativní studie, které budou prezentovány napříč visegrádským regionem. „Dotazník, který touto dobou rozesílají, lze vyplnit česky nebo anglicky do konce července, odpovědi na otázky zaberou přibližně 20 minut. Shromážděná data jsou anonymizována a budou sloužit pouze vědeckým účelům,“ tvrdí Daniela Havlíková, která celý výzkum v Aspen Institutu zpracovává.

Dosud si podobné průzkumy dělaly především banky, právníci nebo ministerstvo průmyslu. A to proto, aby získaly přehled o tom, jak mladé firmy hledají financování nebo služby. Do toho posledního v režii ministerstva se zapojilo jen čtyřiašedesát firem. Mládkův úřad informace zužitkoval v přípravě Národního inovačního fondu.