Hlavní navigace

Studie: polovina evropských uživatelů IPTV žije ve Francii

18. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 4. 2006

Na konci letošního roku bude v Evropě 3,4 milionu uživatelů služby IPTV a celá polovina jich bude žít ve Francii. Aspoň tolik tvrdí studie firmy Gartner, podle kterého vedou Francouzi v závodě zavádění IPTV evropský peloton s velkým náskokem. V Zemi galského kohouta provozují nabídku televize přes internetový protokol tři hlavní operátoři: Free, France Telecom a Neuf Cegetel. Jedničkou je v současnosti Free s 1,1 milionu předplatitelů, druhý France Telecom má 200 tisíc IPTV zákazníků a Neuf Cegetel na třetím místě nalákal zatím jen 60 tisíc lidí. Informace přinesl server Broadbandtvnew­s.com.

Gartner uvádí, že za rychlým růstem francouzské IPTV je bojovná povaha zmíněných firem, na druhou stranu autoři studie nepředpokládají, že by se pro operátory stala služba v nejbližších pěti letech hlavním zdrojem zisků. Podle odhadů výzkumníků by v roce 2010 mělo Evropu obývat 16,7 milionů předplatitelů IPTV, pět milionů z nich bude ve Francii.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.