Hlavní navigace

STV začíná pracovat na čtvrtém okruhu, Trojka prodloužila vysílání

2. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 4. 2009

Podle serveru Mediálne.sk vypukly ve slovenské veřejnoprávní televizi (STV) naplno přípravy na dalším okruhu. Čtvrtý program STV by se měl zaměřit podle dřívějších informací na děti, mládež a vzdělávání. V roce 2009 bude kulminovat příprava programové služby s pracovním označením STV4, uvádí v aktuálním programovém konceptu Slovenská televize.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská televize ukončila rozpočtové provizorium

Co se týká konkrétních kroků, které by k vytvoření nového kanálu měly vést, půjde o vytvoření projektového týmu, bude se realizovat průzkum, který si klade za cíl zjistit, co diváci od programu očekávají a načrtnou se také plány programové struktury. Při této příležitosti chce STV využít zkušenosti při přípravě sportovního kanálu Trojka. Slovenská veřejnoprávní TV chce také letos zajistit financování projektu a připravit první materiály pro vysílání.

K TÉMATU: Čtvrtý kanál STV bude zaměřený na děti, mládež a vzdělávání

Od včerejška zároveň vysílá Trojka plných sedmnáct hodin denně. STV o tom informovala prostřednictvím tiskové zprávy. Tento program nabízejí ve svých sítích také někteří kabeloví operátoři v Česku, a to díky možnosti tzv. přeshraničního překryvu. Trojka tak bude vysílat klasický program, a po skončení posledního nočního pořadu se odmlčí v sedm hodin ráno následujícího dne. Stanice startuje s novým vysíláním ve všední dny vždy v sedmnáct hodin a o víkendu od dvanácti.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.