Hlavní navigace

SugarSync: vzdálené vymazání dat z odcizeného PC pro všechny zákazníky

Jiří Macich ml.

Vymazat na dálku soubory synchronizované přes službu SugarSync z odcizeného či ztraceného počítače nyní mohou všichni platící uživatelé služby.

Nedávno jsme vás informovali, že ambiciózní synchronizační služba SugarSync svým firemním zákazníkům zpřístupnila funkci pro dálkové vymazání všech dříve synchronizovaných souborů z odcizeného nebo ztraceného počítače. Přestože reálný přínos funkce je diskutabilní, tak podle provozovatele služby o novou funkci jeví značný zájem i nefiremní uživatelé. Proto je nově přístupná i jim, ovšem pouze pokud si připlácí za cloudové úložiště s větší kapacitou. 

Firemní i nefiremní zákazníci služby SugarSync nyní mohou přes webové administrační rozhraní do vybraného počítače vyslat příkaz utilitě služby pro MS Windows, OS X nebo Linux. Ta pak automaticky odstraní z daného počítače veškeré synchronizované soubory. Tedy pokud k tomu bude mít příležitost. Odcizený či ztracený počítač by nejdříve někdo musel zapnout a připojit k Internetu.

Marcom

Právoplatný majitel počítače o soubory nepřichází. SugarSync je nadále uchovává v cloudu, kde k nim lze přistupovat z jiného počítače přes synchronizační utilitu, z chytrého mobilu či tabletu pomocí přístupové aplikace nebo z takřka libovolného zařízení přes webové rozhraní. Pokud se odcizený či ztracený počítač vrátí majiteli, data lze z cloudu opět jednoduše obnovit. 

Vzdálené vymazání je prozatím jedinou funkcí nedostupnou uživatelům základní verze služby, která zdarma poskytuje cloudové úložiště o kapacitě 5 GB. Na dotaz, jestli v budoucnu bude více funkcí exkluzivně přístupných jen platícím uživatelům, provozovatelé služby uvedli, že při zachování kapacity bezplatného úložiště je to pravděpodobný směr dalšího vývoje.

Našli jste v článku chybu?
25. 6. 2013 11:10
krakonoš (neregistrovaný)

Kdybych, čistě teoreticky, nějaký NB ukradl, tak první co udělám, bude, že z něj vyndám HDD a vyměním za jiný, čímž všechny tyhle ochrany elegantně a spolehlivě zlikviduji a získám plně funkční stroj, který bude dělat jen to, co mu obsah nového HDD dovolí. Jenže lidstvo je pitomé a nepoučitelné; kolik v bazaru koupených mobilů má promazané paměti? Prakticky žádný; koupíte mobil a máte jak na talíři veškerá data, uložená původním majitelem.

24. 6. 2013 8:06
Epsi (neregistrovaný)

Podľa mňa lepšiu ochranu dát na ukradnutom počítači poskytuje šifrovanie. Netreba dúfať, či zlodej pred skopírovaním dát zapojí počítač na internet. Zároveň to rieši požičanie počítača a skopírovanie dát bez vedomia majiteľa, prípadne zapožičanie orgánmi činnými v trestnom konaní.