Hlavní navigace

Sun v Praze poprvé představil své mobilní datacentrum

24. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sun Microsystems poprvé na živo v České republice předvedl svůj projekt mobilního datového centra Sun Modular Datacenter S20 (Projekt Blackbox). Projekt do značné míry virtualizovaného datacentra zatím budil zájem hlavně v zahraničí (jedním z posledních zákazníků je například přední ruský operátor Mobile TeleSystems). V reakci na poptávku po datacentru, které se vejde do standardního 20' přepravním kontejneru, Sun spustil road show, během které navštívil kolem 80 měst na čtyřech kontinentech,…

Sun Microsystems poprvé na živo v České republice předvedl svůj projekt mobilního datového centra Sun Modular Datacenter S20 (Projekt Blackbox). Projekt do značné míry virtualizovaného datacentra zatím budil zájem hlavně v zahraničí (jedním z posledních zákazníků je například přední ruský operátor Mobile TeleSystems). V reakci na poptávku po datacentru, které se vejde do standardního 20' přepravním kontejneru, Sun spustil road show, během které navštívil kolem 80 měst na čtyřech kontinentech, tento týden došlo konečně také na Prahu.

Mezi hlavní uváděné výhody datacentra by měla patřit vysoká míra modularity, časová a prostorová flexibilita nasazení a energetická úspornost chlazení (SUN udává až 40% oproti kamennému datacentru). Do datacentra je při současných technologiích možné dostat výpočetní výkon 18 teraflopů a až 3 petabajty diskové kapacity v heterogenním prostředí. Originální produkt si již od doby svého uvedení na trh našel i své konkurenty, v celosvětovém měřítku jsou to zejména společnosti Rackable Systems a APC, v českých poměrech začala své mobilní řešení nabízet společnost Altron. (Tisková zpráva)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).