Hlavní navigace

superCASH – konkurence PaySecu nebo kanál na placení pornostránek?

16. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnosti MANUM a Sazka dnes oznámily spuštění nového internetového platebního kanálu MANUM superCASH. Systém, který si přímo říká o srovnání s nedávno otevřeným PaySecem, funguje tak, že zákazníkovi vygeneruje čárový nebo číselný kód, se kterým svůj nákup zaplatí hotově na libovolném terminálu Sazky, podmínkou je pochopitelně také podpora této platební metody na straně obchodníka. Do pěti minut pak má být internetový obchod informován o tom, že nákup byl uhrazen a zboží nebo služby mohou být…

Společnosti MANUM a Sazka dnes oznámily spuštění nového internetového platebního kanálu MANUM superCASH. Systém, který si přímo říká o srovnání s nedávno otevřeným PaySecem, funguje tak, že zákazníkovi vygeneruje čárový nebo číselný kód, se kterým svůj nákup zaplatí hotově na libovolném terminálu Sazky, podmínkou je pochopitelně také podpora této platební metody na straně obchodníka. Do pěti minut pak má být internetový obchod informován o tom, že nákup byl uhrazen a zboží nebo služby mohou být distribuovány.

ICTZ23

Pochopitelně zde vyvstává otázka, jaký smysl má podobný platební mechanismus po znovuoživení mikroplateb výše zmiňovaným PaySecem. Nejsme elektronická peněženka, peníze nikdy a nijak nezadržujeme, informoval nás Marek Lánský ze společnosti MANUM. Uživateli systému superCASH budou ti, kdo dosud odmítali nakupovat na Internetu ze strachu z nedostatečného zabezpečení svých osobních údajů, zejména pokud se týká platebních karet nebo bankovních účtů, dodal ještě na vysvětlenou Lánský.

Hlavní výhoda produktu o proti konkurenci je tedy absence meziúčtu, připočteme-li k ní ještě velkou míru diskrétnosti plateb ve vztahu k obchodníkovi, máme tu zejména unikátní kanál na placení lechtivějšího internetového obsahu. Že by platbám pomocí Premium SMS již přeci jenom definitivně odzvonilo?

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.