Hlavní navigace

Švédská armáda přešla z Windows na Linux

Jiří Macich ml.

Švédská armáda se rozhodla nasadit na dvě stovky serverů ve své centrále místo dosluhujících Windows NT konkurenční Red Hat Enterprise Linux. Pochvaluje si kvalitní podporu ze strany výrobce a kompatibilitu s vlastními aplikacemi, které armáda používá. (Root.cz) Přechody na Linux ze starších verzí Windows se množí. Není to tak dlouho, co jsme vás informovali, že automobilka PSA Peugeot Citroen nasadí operační systém Suse Linux Enterprise Desktop na 20.000 desktopových stanicí a 2.500 serverů.

Švédská armáda se rozhodla nasadit na dvě stovky serverů ve své centrále místo dosluhujících Windows NT konkurenční Red Hat Enterprise Linux. Pochvaluje si kvalitní podporu ze strany výrobce a kompatibilitu s vlastními aplikacemi, které armáda používá. (Root.cz)

Přechody na Linux ze starších verzí Windows se množí. Není to tak dlouho, co jsme vás informovali, že automobilka PSA Peugeot Citroen nasadí operační systém Suse Linux Enterprise Desktop na 20.000 desktopových stanicí a 2.500 serverů.

Našli jste v článku chybu?
13. 2. 2007 0:02
uživatel si přál zůstat v anonymitě
A je možno laikovi poskytnout info, které že to díry apod. na Windows jsou? Děkuji
12. 2. 2007 12:55
mm (neregistrovaný)
Ja bych se take rad poucil v cem, ze ma do Windows Linux tak daleko. Spravuju radu Linuxovych i Windows serveru, pouzivam Linux i na stolnim PC, domacim PC a notebooku, pomaham uzivatelum Windows. Mam srovnani a porad nejak to "daleko" nevidim. Kdyz si odmyslim nektere aplikace, ktere na Linuxu chybeji (tezko z toho vinit Linux), snad ma Linux daleko do Windows jen v poctu nejruznejsich bezpecnostnich der, viru, cervu a spywaru. Tam Windows opravdu jednoznacne vedou. Jen nevim, zda je …