Hlavní navigace

Švédská mediální skupina MTG dokončila akvizici herního vývojáře Kongregate

25. 7. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Někdejší spolumajitel televize Prima, mediální skupina MTG, pokračuje v sázce na esporty, když koupila americkou herní společnost Kongregate.

Mediální skupina MTG dokončila dříve oznámenou akvizici stoprocentního podílu v americké firmě Kongregate, která vyvíjí a vydává počítačové hry. Zveřejněná cena transakce dosáhla 55 milionů dolarů. Prezident a výkonný ředitel MTG Jørgen Madsen Lindemann upozornil, že zákazníci věnují až třetinu času, který stráví na svých mobilních zařízeních, hraní her. Aktivity firmy Kongregate výborně doplňují naši strategii investovat do relevantních, vzájemně se doplňujících a měřitelných digitálních komunit a online obsahu. Akvizice společnosti Kongregate významně posílí naši online herní vertikálu a umožní nám působit jak na evropském, tak severoamerickém trhu, doplnil Lindemann.

Cloud23

Obchodní výsledky akvírované firmy Kongregate budou plně konsolidovány od 1. srpna a budou součástí obchodní divize MTG. Hospodářské výsledky za třetí kvartál letošního roku bude zahrnovat pouze srpnové výkony společnosti Kongregate, a to z důvodu zpoždění při integraci reportovacích systémů obou firem.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).