Hlavní navigace

Svět stále modrá, ve 127 zemí ze 137 převládá Facebook

Vincenzo Cosenza každého půl roku aktualizuje mapu světa. Ukazuje se na ní, jak postupně Facebook ovládá další a další země
Daniel Dočekal 3. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejzajímavější pohled na mapu od Vincenza Cosenzy je ten, kdy si srovnáte rok 2009 proti roku 2013. Nebo se podíváte na animovaný gif, na kterém je možné vidět, jak postupně Facebook ovládá další a další země. Aktuálně je ze 137 zemí převládající sociální sítí ve 127 případech.

K aktuálnímu vydání Světové mapy sociálních sítí je potřeba dodat, že je samozřejmě založená na odhadech. A navíc přišla o jeden podstatný zdroj informací – služba Google Trends for Website byla před několika měsíc zlikvidována. Autor mapy se tak musí spoléhat na Alexu, což může znamenat, že výsledky nebudou zdaleka realistické. Zejména tam, kde rozdíl mezi Facebookem a jinými sociálními sítěmi je malý.

WT100 SEO

Z poslední mapy, tedy stavu k červnu 2013, plyne i to, že pokud se chcete podívat na další zajímavé sociální sítě, stále máte na výběr. Vedle klasických a „profláklých“ variant v podobě Twitter, Google+ a LinkedIn jsou zde zajímavější varianty – QZone s tak velkým množstvím čínských (ale i korejských) uživatelů, že by hravě strčila do kapsy většinu dalších sítí (611 milionů uživatelů, přičemž Facebook má celosvětově 1.155 miliardy „měsíčních aktivních uživatelů“).

V-Kontakte, které stále má silnou pozici v Rusku (a má mezinárodní choutky). Odnoklassniki odolávající už pouze v několika málo místech. Cloob, o které jsme v Česku asi nikdy moc neslyšeli a najdete ji v Iránu. Stejně tak Draugiem, která s Facebookem tvrdě bojuje v LotyšskuLitvě.