Hlavní navigace

Svobodní doplnili program, vystupují proti výpalnému nebo dohodě ACTA

3. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká pirátská strana není jedinou politickou stranou, která před sněmovními volbami vytahuje jako téma pro voliče boj za svobodu Internetu a proti autorským poplatkům. Explicitně se nyní nově těmto tématům věnuje ve svém předvolebním programu i Strana svobodných občanů (Svobodní). Jedná se o nesmyslnou a nespravedlivou dotaci financovanou na úkor ostatních občanů a je třeba tento poplatek zrušit, uvádějí Svobodní o tzv. výpalném v doplněné verzi svého programu. Zároveň deklarují své odmítavé…

Česká pirátská strana není jedinou politickou stranou, která před sněmovními volbami vytahuje jako téma pro voliče boj za svobodu Internetu a proti autorským poplatkům. Explicitně se nyní nově těmto tématům věnuje ve svém předvolebním programu i Strana svobodných občanů (Svobodní). Jedná se o nesmyslnou a nespravedlivou dotaci financovanou na úkor ostatních občanů a je třeba tento poplatek zrušit, uvádějí Svobodní o tzv. výpalném v doplněné verzi svého programu. Zároveň deklarují své odmítavé stanovisko k dohodě ACTA.

MMF24

Svobodní se také vyslovují proti různým internetovým regulacím a filtrování jeho obsahu ze strany státu pod záminkou boje proti terorismu, ochrany autorských práv a podobě. Tato opatření jsou ve své podstatě plošným uplatněním presumpce viny a proti zmíněným záminkám jsou stejně neúčinná. Naopak mohou být zneužívána proti politickým oponentům nebo státu nepohodlným skupinám obyvatel, varují Svobodní.

Zajímavé je, že pouze malé a relativně nové strany se v předvolebních materiálech těmto zásadním tématům explicitně věnují. Větší strany, u nichž se očekává povolební účast ve sněmovně, se těmto tématům ve svých programových materiálech nevěnují buď vůbec nebo jen na obecné úrovni (občanské svobody, daňová zátěž).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).