Hlavní navigace

Svržený šéf polské TV odmítá odvolání, nového ředitele neuznal

22. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 9. 2009

Ještě minulý týden se na tiskové konferenci polské veřejnoprávní televize TVP při představení národní satelitní platformy její generální ředitel Piotr Farfał usmíval, nyní už má ale zcela jiné starosti. Dozorčí rada TVP se ho totiž v sobotu rozhodla odvolat a spolu s ním i všechny členy správní rady. Novým (dočasným) ředitelem byl zvolen Bogusław Szwedo. Vše má ale jeden háček. Bývalý šéf nechce zvolení toho nového uznat jako právoplatné.

ČTĚTE TAKÉ: Ředitel polské veřejnoprávní televize TVP brání tamní radě v jednání

KL22 hlasovani

Na příští schůzi by chtěla dozorčí rada vyhlásit výběrové řízení na nového generálního ředitele. Problém je však v tom, že odvolaný Farfał označil celou situaci za skandální a jednání kontrolního orgánu za nelegální. Pan Szwedo nebude do TVP vpuštěn, tento případ vyřeší soud, uvedl k celé situaci bývalý šéf Farfał. Na jeho slova reagoval Szwedo pochopitelně odmítavě: Zasedání rady bylo usnášeníschopné a byl jsem zvolen právoplatně. Celou situaci se snažil brát nový šéf TVP s nadhledem, ovšem i on chce nyní na odvolaného ředitele Farfała podat trestní oznámení.

Zdroj: Wirtualnemedia.pl

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.