Hlavní navigace

Symantec představil Norton 360 3.0, na trh přijde v dubnu

24. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Symantec včera oficiálně tuzemské odborné veřejnosti představila bezpečnostní řešení Norton 360 v nové verzi 3.0. Připomínáme, že Norton 360 představuje komplexní balík zabezpečovacích nástrojů určený hlavně méně zdatným uživatelům, vhodný například k ochraně domácích počítačů. Nová verze spadá do produktové řady pro letošní rok, takže není překvapením, že nabízí některé funkce známé z balíčku Norton Internet Security 2009. Například funkci Norton Insight, která díky databázi…

Společnost Symantec včera oficiálně tuzemské odborné veřejnosti představila bezpečnostní řešení Norton 360 v nové verzi 3.0. Připomínáme, že Norton 360 představuje komplexní balík zabezpečovacích nástrojů určený hlavně méně zdatným uživatelům, vhodný například k ochraně domácích počítačů. Nová verze spadá do produktové řady pro letošní rok, takže není překvapením, že nabízí některé funkce známé z balíčku Norton Internet Security 2009. Například funkci Norton Insight, která díky databázi důvěryhodných souborů výrazně zrychluje kontrolu systému.

ICTZ23

Novinkou je také ochranný webový štít Norton Safe Web chránící před hrozbami z webových stránek. Norton Identity Safe má zase zabezpečit ukládání a správě osobních dat např. před keyloggery. Novinkou v třetí generaci Nortonu 360 je Norton Backup Drive, zcela přepracované řešení zálohování např. na USB flash disky, CD/DVD a Blu-ray média nebo do online úložiště. Nový Smart Startup Manager zase slouží ke správě programů spouštěných při přihlášení k Windows a měří dopad každého z nich na rychlost naběhnutí systému. K ladění výkonu slouží i rozšířený Diagnostic Report.

Norton 360 bude v České republice dostupný od 1. dubna 2009. Doporučená cena pro koncového uživatele s roční podporou činí 1859 korun. Cena zahrnuje i 2 GB kapacity v zabezpečeném online úložišti na serverech Symantecu, kam lze zálohovat data. K dispozici bude i Norton 360 Small Business Edition pro pět uživatelů včetně 10 GB na online úložišti za doporučenou koncovou cenu 3444 korun. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.