Hlavní navigace

Symantec představil Norton 360 3.0, na trh přijde v dubnu

24. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Symantec včera oficiálně tuzemské odborné veřejnosti představila bezpečnostní řešení Norton 360 v nové verzi 3.0. Připomínáme, že Norton 360 představuje komplexní balík zabezpečovacích nástrojů určený hlavně méně zdatným uživatelům, vhodný například k ochraně domácích počítačů. Nová verze spadá do produktové řady pro letošní rok, takže není překvapením, že nabízí některé funkce známé z balíčku Norton Internet Security 2009. Například funkci Norton Insight, která díky databázi…

Společnost Symantec včera oficiálně tuzemské odborné veřejnosti představila bezpečnostní řešení Norton 360 v nové verzi 3.0. Připomínáme, že Norton 360 představuje komplexní balík zabezpečovacích nástrojů určený hlavně méně zdatným uživatelům, vhodný například k ochraně domácích počítačů. Nová verze spadá do produktové řady pro letošní rok, takže není překvapením, že nabízí některé funkce známé z balíčku Norton Internet Security 2009. Například funkci Norton Insight, která díky databázi důvěryhodných souborů výrazně zrychluje kontrolu systému.

Tip do článku - Cif21 - firmy

Novinkou je také ochranný webový štít Norton Safe Web chránící před hrozbami z webových stránek. Norton Identity Safe má zase zabezpečit ukládání a správě osobních dat např. před keyloggery. Novinkou v třetí generaci Nortonu 360 je Norton Backup Drive, zcela přepracované řešení zálohování např. na USB flash disky, CD/DVD a Blu-ray média nebo do online úložiště. Nový Smart Startup Manager zase slouží ke správě programů spouštěných při přihlášení k Windows a měří dopad každého z nich na rychlost naběhnutí systému. K ladění výkonu slouží i rozšířený Diagnostic Report.

Norton 360 bude v České republice dostupný od 1. dubna 2009. Doporučená cena pro koncového uživatele s roční podporou činí 1859 korun. Cena zahrnuje i 2 GB kapacity v zabezpečeném online úložišti na serverech Symantecu, kam lze zálohovat data. K dispozici bude i Norton 360 Small Business Edition pro pět uživatelů včetně 10 GB na online úložišti za doporučenou koncovou cenu 3444 korun. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.