Hlavní navigace

Symbolická tečka za koncem Inzert TV: Vysílací rada jí odebrala licenci

20. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ukazuje se, že čistě inzertní televize se na českém trhu neuživí. Tematický kanál Tip TV vydržel loni v éteru pouhý měsíc a doposud se do něj nevrátil. Inzert TV vysílala od 1. prosince 2012.

Symbolickou tečku za existencí tematické stanice Inzert TV udělala na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Provozovatel programu, společnost InzertMax, vrátil licenci pro jeho šíření a regulátor tuto skutečnost následně vzal na vědomí a vydal k tomu firmě patřičný souhlas. Na konec existence Inzert TV upozornil začátkem února jako první právě server DigiZone.cz. Nejprve nebylo jasné, zdali jde o několikahodinový výpadek signálu, ukončení vysílání ale nakonec bylo potvrzeno SMS zprávou přímo jednatelem programu Tomášem Fuxou.

BRAND

K TÉMATU: Skončila další terestricky šířená stanice, Inzert TV už vysílání neobnoví

Pokud by provozovatel jakéhokoliv kanálu licenci nevrátil, měl by do 30 kalendářních dnů právo vysílání obnovit, aniž by se musel obávat, že o licenci přijde. To však není tento případ. Inzert TV příliš dlouhou existenci neměla, dočkala se však alespoň svých prvních narozenin. Stanici bylo možné sledovat bezplatně například na internetu a byla také součástí multiplexu 4 v Praze, středních Čechách a Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Štěstí neměla ani stejně tematická zaměřená stanice Tip TV, která vysílání zahájila loni v létě a dobou své existence se stala rekordmanem – v éteru vydržela jediný měsíc.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).