Hlavní navigace

Synology DSM 5.0 rozšiřuje podporu veřejného cloudu jako je Google Drive

19. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Systém DSM 5.0 pro NAS servery od Synology nově podporuje synchronizaci dat se službami veřejného cloudu jako je Google Drive či Dropbox. Jaké další novinky poslední verze systému přináší?

Společnost Synology vydala operační systém DiskStation Manager (DSM) pro své NAS servery v nové verzi 5.0. Přichází s novým webovým uživatelským rozhraním s podporou dotykového ovládání. Nové uživatelské rozhraní má být rovněž optimalizováno pro displeje s jemným rozlišením jako jsou třeba Retina displeje, které ve svých zařízeních používá Apple.

Další novinkou je centralizovaná správa více NAS serverů z jednoho místa. Rovněž přibyla možnost sjednocení NAS serverů do jednoho clusteru při maximální velikosti jednoho svazku až 1 PB. Došlo i na posílení výkonnostních předpokladů. SSD cache je nyní podporována i pro zápis. Synology slibuje až šestinásobné zvýšení rychlosti při některých ISCSI LUN úlohách.

cyber-obecný tip

Vývojáři reflektovali zájem o synchronizaci souborů prostřednictvím cloudových úložišť. Cloud Station nově umožňuje přímou synchronizaci se službami veřejného cloudu jako je Google Drive či Dropbox. Zatím však nepodporuje OneDrive (SkyDrive). Novinkou je možnost synchronizovat kompletní obsah dvou NAS serverů mezi sebou.

Podrobnější rozbor novinek přinese v tradičním pátečním článku náš sesterský server DigiRoom.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.