Hlavní navigace

T-Mobile: ČTÚ chce, aby šli do mobilní televize všichni operátoři

9. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 2. 2009

Dnešní Hospodářské noviny přinášejí rozhovor s marketingovým ředitelem T-Mobilu Petrem Dvořákem, který se mj. zmiňuje o tom, jak probíhají přípravy na start digitální televize v mobilních telefonech. Ty podle něj pokračují. Hýbe se to i přesto, že byly zamítnuty změny v telekomunikačním zákoně, konstatoval Dvořák a dodal, že operátor už má od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) jasné zadání, že pokud bude regulátor vypisovat tendr na další multiplex, čeká, že se do něj všichni tři operátoři přihlásí jako jeden muž.

MMF23 tip3

Dohodli jsme se s Telefónikou a Vodafonem na společném postupu a založíme pro to jednu firmu. V současné době probíhají jednání o podmínkách, jak bude nová společnost fungovat, upřesnil marketingový ředitel T-Mobilu. Až se zrodí domluva, chystají se operátoři na ČTÚ a uvidí, zdali multiplex dostanou, nebo ne. Očekáváme ale, že o ty frekvence projeví zájem i jiné firmy, řekl Dvořák. Poslední zprávu, která se týkala mobilní televize, přinesl v listopadu ekonomický deník E15. Podle jeho informací se však operátoři k této technologii stavěli poměrně vlažně.

ČTĚTE TAKÉ:
Operátoři se staví k mobilní televizi vlažně, tvrdí deník E15
ČTÚ uvažuje, že tendr na mobilní televizi nevypíše přímo na DVB-H

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).