Hlavní navigace

T-Mobile je ochotný začít s mobilní televizí co nejdříve

14. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 3. 2008

Pokud dojde ze strany Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) k brzkému zorganizování tendru na provozování sítě mobilní televize (DVB-H), T-Mobile je ochotný začít se spuštěním komerčního provozu co nejdříve. Pokud se tak stane do poloviny roku a budeme v tendru úspěšní, je tu šance začít s mobilní televizí koncem roku, pravděpodobnější je ale začátek roku příštího, řekl v rozhovoru pro Lidové noviny generální ředitel tohoto mobilního operátora Roland Mahler.

ČTĚTE TAKÉ: Mobilní televize svede operátory do společné sítě

T-Mobile by však chtěl spojit síly při rozjezdu DVB-H s konkurenčními operátory Vodafone a Telefónica O2. Ti by vysílali v jedné společné digitální síti, do níž by převážně zařadili už existující televize. V první fázi by v televizi bylo 15 až 22 programů, později až 40. Kmitočty pro mobilní televizi by mohly být volné ještě letos, v závislosti na uvolňování analogových kmitočtů při přechodu na pozemní digitální televizi.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.