Hlavní navigace

T-Mobile: mobil pro DVB-H by měl stát do 8 000 korun

6. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
6. 2. 2007

Mobilní operátor T-Mobile zveřejnil další výsledky uživatelského průzkumu k televiznímu vysílání pro mobilní telefony, který provázel loňské testy DVB-H v Praze. Podle Richarda Stonavského, ředitele úseku pro regulaci, jsou zákazníci ochotní za základní programovou nabídku platit do sta korun měsíčně, přičemž cena mobilního telefonu uzpůsobeného pro příjem DVB-H by neměla přesáhnout osm tisíc korun.

Průzkum prokázal, že největší zájem přitahují zpravodajské, filmové a hudební programy. Během loňského pilotního vysílání byl nejsledovanějším programem zpravodajský kanál ČT 24. Mezi deseti nabízenými programy lidem nejvíce chyběly základní televizní stanice, tedy ČT 1, ČT 2, Nova a Prima. Zákazníci upřednostňují nabídku balíčku programů před zpoplatněním jednotlivých televizních kanálů. Z výsledků průzkumu budeme vycházet při komerční nabídce, slíbil Stonavský.

KL24

T-Mobile nyní usiluje o získání krátkodobé licence pro vysílání DVB-H v Praze. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ale oprávnění zřejmě nevydá, protože současný mediální zákon neumožňuje v pozemních sítích šířit převzaté televizní programy a zakazuje také křížení vlastnictví mezi provozovateli jakýchkoli vysílacích sítí (včetně GSM) a provozovateli vysílání, včetně převzatého. T-Mobile se proto hodlá obrátit na soud a iniciuje změnu zákona.

Problematice licencování DVB-H se věnuje i zítřejší druhá část rozhovoru DigiZone.cz s předsedou RRTV Václavem Žákem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).