Hlavní navigace

T-Mobile nabízí levnější Deezer a Voyo, za přenos dat ale zaplatíte stejně

31. 10. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

T-Mobile do své předvánoční nabídky přibalil zvýhodněné předplatné pro hudební streamovací službu Deezer a videoportál Voyo. Bez zrušení datových limitů jde ale jen o polovičatý krok.

Pokud chcete ušetřit několik desítek korun měsíčně za předplatné hudební streamovací služby Deezer či videoportálu Voyo, může pro vás mít vánoční nabídka T-Mobilu smysl. Žádný velký zlom se ale nekoná.

T-Mobile od 1. listopadu nabídne zvýhodněné předplatné Deezeru za 129 Kč měsíčně. Ve srovnání s už dnes dostupným tarifem Premium+, který za 6,99 eur na měsíc umožňuje poslouchání hudby na mobilních zařízeních i přes web, je to sleva přibližně 50 Kč. Slevněná cena přitom není časově omezena – tedy pokud zůstane u T-Mobilu. 

Časově omezená je nabídka pro zákazníky s dražšími tarify: „Klienti, kteří si do 31. prosince letošního roku prodlouží nebo aktivují tarif S námi síť nesíť a vyšší (včetně podnikatelské varianty), získají bezplatný přístup ke službě Deezer na šest měsíců,“ nabízí operátor. Po půl roce pak bude platit zvýhodněnou cenu 99 Kč za měsíc. 

Podobně je na tom T-Mobile s Voyem: zvýhodněné předplatné videoslužby TV Nova nabízí za 129 Kč na měsíc. Podmíněno je to vygenerováním a uplatněním kódu do konce ledna 2014. Také tady bude platit snížená cena na dobu neurčitou. Televize má přitom standardní cenu nastavenu na 189 Kč (při platbě na rok se může uživatel dostat až na v přepočtu 155 Kč měsíčně).

Přes FUP nejede vlak 

Nabídka T-Mobilu ale bohužel neobsahuje žádný speciální datový tarif, který by umožňoval efektivní využívání obou služeb přes mobilní síť. Spotřebovaná data se tak odečítají z klientova FUPu. Zvlášť u filmů nebo sportovních přenosů na Voyu by si uživatel svůj limit vyčerpal velmi rychle. Na mobilních zařízeních se tak dá služba pořádně používat jen přes WiFi.

cif - debata 2

Na německém trhu, kde s Deezerem a Spotify spolupracuje Deutsche Telecom (majitel T-Mobilu), přitom operátor za 26,95 eur měsíčně (v přepočtu cca 700 Kč) nabízí i tarif, při kterém se data přenesená z hudební služby Spotify nezapočítávají do FUP.

T-Mobile má s Deezerem a Voyem uzavřeny exkluzivní smlouvy, které vylučují podobnou spolupráci s jiným operátorem. Na obou případech si chce otestovat, jak se podobný postup osvědčí. „Tímto si to chceme vyzkoušet a do budoucna plánujeme spolupracovat s dalšími poskytovateli,“ potvrdila mluvčí operátora Martina Kemrová.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).