Hlavní navigace

T-Mobile nabízí nové album kapely Vypsaná fiXa za dobrovolný poplatek

Jiří Macich ml.

T-Mobile znovu zkouší poměrně zajímavý model online distribuce hudebního alba, který známe zatím hlavně ze zahraničí. Uživatelům svého portálu T-Music nabízí ke stažení nové album Klenot české punkové kapely Vypsaná fiXa. Poplatek za stažení je dobrovolný – uživatelé si mohou sami zvolit, kolik za album zaplatí, ale nemusí platit také nic. Od 9. září, kdy bylo album na T-Music zpřístupněno, už uživatelé za jeho stažení zaplatili celkem přes 70 000 korun. Letos na jaře za album kapely Wohnout…

T-Mobile znovu zkouší poměrně zajímavý model online distribuce hudebního alba, který známe zatím hlavně ze zahraničí. Uživatelům svého portálu T-Music nabízí ke stažení nové album Klenot české punkové kapely Vypsaná fiXa. Poplatek za stažení je dobrovolný – uživatelé si mohou sami zvolit, kolik za album zaplatí, ale nemusí platit také nic. Od 9. září, kdy bylo album na T-Music zpřístupněno, už uživatelé za jeho stažení zaplatili celkem přes 70 000 korun. Letos na jaře za album kapely Wohnout uživatelé T-Music dobrovolně zaplatili 257 000 korun.

Vzhledem k nelehké situaci hudebního průmyslu je třeba hledat nové cesty, jak dostat hudbu k jejím fanouškům a motivovat je k platbě, která umožní kapelám další hudební tvorbu, říká Michal Němec, ředitel portálových služeb českého T-Mobilu. Album Klenot jde do prodeje na CD až za měsíc. Na T-Music je k dispozici ve formátu MP3 bez DRM (320 kbps). Eventuální finanční odměnu lze zaslat přes Premium SMS nebo lze využít online platbu kartou. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
12. 9. 2009 11:41
jeník (neregistrovaný)
Klasickej čecháček, neustále do něčeho rýt a kritizovat :-D
11. 9. 2009 19:31
Tak já nevím, ty platíš za věci, které se ti nelíbí, když nemusíš? v tom je tenhle prodejní princip ošemetný. Dává mi možnost si zkusit, jestli se mi album bude líbit. A zaplatit za něj, kolik uznám za vhodné. Když se mi nelíbí, tak za něj logicky platit nebudu. předchozí 4 alba se mi líbila, a mám je doma v originální podobě. Asi jsem z fixy už vyrostl.. popravdě mě překvapilo už i to, že se mi líbil Fenomén, ale tak to bylo na VF nezvykle dospělé album. Klenot je nuda.