Hlavní navigace

T-Mobile: Současná novela ZEK se pravděpodobně nebude realizovat

21. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 4. 2009

AKTUALIZOVÁNO Zhruba ve tři čtvrtě na deset začala konference HDTV Forum 2009. Úvodního slova se ujal Miroslav UřičařT-Mobilu. Ten řekl, že nás v dohledné době čeká revize elektronických komunikací, která se chýlí ke svému konci. Nás se konkrétně dotýká novela Zákona o elektronických komunikací. Uřičař konstatoval, že ta se ale nakonec nebude podle jeho názoru realizovat.

Měla zde být např. možnost odebírat frekvence Českým telekomunikačním úřadem, které nejsou efektivně využívány. V novele měly být také upraveny spory mezi jednotlivými účastníky sporů. V současné době by do Parlamentu mohly být také přeloženy novinky vysílací, např. Směrnice o audiovizuálních mediálních službách nebo Novela ZoRTV (Zákon o ochraně hospodářské soutěže).

ICTZ23

Stále jsou zde ale některé kontroverzní body, např. podmínka must carry nebo křížové vlastnictví. V soutěžní oblasti seznámil Uřičař s novinkami ohledně novely Zákona pro ochranu hospodářské soutěže.

DOPLNĚNO 10:45 – Z pléna zazněla informace, že novela ZEK se skutečně realizovat nebude.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.