Hlavní navigace

T-Mobile spustil 3G síť v dalších pěti městech

30. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

T-Mobile dnes oznámil oficiální spuštění své 3G sítě na bázi UMTS v dalších pěti českých městech. Nyní je síť třetí generace T-Mobilu dostupná pro 97 procent obyvatel Karlových Varů, 99 procent obyvatel Kladna, 95 procent obyvatel Mostu a Karviné a 91 procent obyvatel Opavy. T-Mobile pak rozšířil pokrytí v Praze, Brně a Ostravě. Ve všech třech těchto velkých městech by nyní jeho 3G síť měla pokrývat 97 procent tamní populace. Celkově T-Mobile uvádí, že jeho 3G síť je momentálně k dispozici pro…

T-Mobile dnes oznámil oficiální spuštění své 3G sítě na bázi UMTS v dalších pěti českých městech. Nyní je síť třetí generace T-Mobilu dostupná pro 97 procent obyvatel Karlových Varů, 99 procent obyvatel Kladna, 95 procent obyvatel Mostu a Karviné a 91 procent obyvatel Opavy. T-Mobile pak rozšířil pokrytí v Praze, Brně a Ostravě. Ve všech třech těchto velkých městech by nyní jeho 3G síť měla pokrývat 97 procent tamní populace. Celkově T-Mobile uvádí, že jeho 3G síť je momentálně k dispozici pro třetinu obyvatel České republiky.

T-Mobile zatím spustil 3G síť postupně v těchto českých městech: Praha, Plzeň, Brno, České Budějovice, Olomouc, Pardubice, Hradec Králové, Zlín, Ostrava, Teplice, Prostějov, Havířov, Liberec, Ústí nad Labem, k nimž se tedy nyní přidávají Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Opava a Most. T-Mobile chce letos pokrýt celkem tři desítky českých měst. Do roku 2012 pak plánuje nabídnout svou 3G síť v 500 českých městech a obcích. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).