Hlavní navigace

T-Mobile spustil naostro volání přes Wi-Fi. Zatím jen pro firmy

Jan Beránek

Vyzkoušet si to ale mohou jen majitelé vlajkové lodi korejského Samsungu. Operátor ve spolupráci s výrobci připravuje podporu v dalších telefonech.

Po testu na zaměstnancích pustil T-Mobile VoWiFi i do ostrého provozu. Zatím jen pro firmy, nefiremní zákazníci si musí počkat do jara. „Každá Wi-Fi v České republice se potenciálně stává naším vysílačem,“ říká šéf inovací operátora Milan Hába

Od novinky si slibuje úspěch zejména v místech, kde mohou být problémy se sílou či kvalitou signálu mobilní sítě, jako jsou například suterénní restaurace, bary či hudební kluby, ocelové výrobní haly nebo sklady.

Službu operátor nabízí zdarma a vše běží podle běžného tarifu. Pro volání přes internet není zapotřebí instalace, stačí ho zapnout v menu telefonu. 

Služba umí potlačit ruchy z okolí podobně jako třeba VoLTE. Pokud je v místě Wi-Fi síť dostupná, telefon ji využije zcela automaticky. Při odchodu z Wi-Fi pokrytí hovor plynule přejde do sítě LTE jako VoLTE hovor, stejný princip se uplatňuje při přechodu z LTE do Wi-Fi. 

Našli jste v článku chybu?
10. 12. 2015 11:43

Proč by to nemohlo mít úspěch? Operátor prodává nemálo telefonů. Ty to časem budou podporovat automaticky, stejně jako VoLTE. Začne to nejvyššími modely a postupně se to dostane až k low-costům.

Časem se operátorské nastavení dostane i do standardního Androidu (snad, pokud Google dá).

Jablečná zařízení můžete mít koupena kdekoli a fungovat vám to bude taky (až se T-Mobile podaří projít Apple certifikací), protože v jablkách není firmware upravený na míru TM, ale jen nastavení služby. Apple uka…

10. 12. 2015 11:39
ondra.kl (neregistrovaný)

Přečtěte si článek, je to tam napsáno: "Hába si od novinky slibuje úspěch zejména v místech, kde mohou být problémy se sílou či kvalitou signálu mobilní sítě, jako jsou například suterénní restaurace, bary či hudební kluby, ocelové výrobní haly nebo sklady. "

Wifivoip je něco jiného ... hlavně nefunguje samo od sebe s číslem co máte na sim kartě.