Hlavní navigace

T-Mobile začne se stavbou UMTS sítě, slibuje až 14,4 Mbit/s

10. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní operátor T-Mobile po letošním zahájení modernizace GSM sítě konečně začne s výstavbou klasické sítě třetí generace. T-Mobile v minulosti opakovaně tvrdil, že se do klasické mobilní sítě třetí generace pouštět nehodlá, ovšem s postupem času své odmítavé stanovisko přehodnotil a loni koncem roku přišel s plánem na její výstavbu. Poptávka po datových službách v Česku neustále roste. Proto je pro nás vybudování 3G sítě jednou z hlavních priorit, a to i v současné době, která přináší pro…

Mobilní operátor T-Mobile po letošním zahájení modernizace GSM sítě konečně začne s výstavbou klasické sítě třetí generace. T-Mobile v minulosti opakovaně tvrdil, že se do klasické mobilní sítě třetí generace pouštět nehodlá, ovšem s postupem času své odmítavé stanovisko přehodnotil a loni koncem roku přišel s plánem na její výstavbu. Poptávka po datových službách v Česku neustále roste. Proto je pro nás vybudování 3G sítě jednou z hlavních priorit, a to i v současné době, která přináší pro obor telekomunikací řadu výzev, tvrdí nyní Roland Mahler, generální ředitel českého T-Mobilu.

S výstavbou klasické sítě třetí generace českému T-Mobilu pomůže Nokia Siemens Networks. Obě společnosti klíčovou smlouvu podepsaly minulý týden. Půjde o UMTS FDD síť s využitím technologie HSPA (High Speed Packet Access). Lákadlem má být hlavně rychlé mobilní připojení k Internetu s downloadem až 14,4 Mbit/s a uploadem až 5,7 Mbit/s. Pilotní provoz bude zahájen už na podzim v sídle společnosti T-Mobile a jejím okolí na pražských Roztylech. Do konce roku prý budou na území Prahy v komerčním provozu první Flexi-Multiradio vysílače. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).