Hlavní navigace

T-Mobile zakáže ICQ a VoIP

Jiří Macich ml.

T-Mobile v Evropě nasazuje do svých sítí třetí generace i technologii HSDPA a při této přiležitosti nabídne zbrusu nové datové paušály. Součástí provozních podmínek však bude zákaz používání ICQ (a podobných instant-messengerů) nebo internetové telefonie (např. Skype). Pokud zákazník s datovým paušálem použije na svém mobilním telefonu třeba ICQ, operátor s ním okamžitě vypoví smlouvu a odpojí jeho SIM kartu ze sítě. T-Mobile se zřejmě obává, že zákazníci by přestali volat a posílat SMS a…

T-Mobile v Evropě nasazuje do svých sítí třetí generace i technologii HSDPA a při této přiležitosti nabídne zbrusu nové datové paušály. Součástí provozních podmínek však bude zákaz používání ICQ (a podobných instant-messengerů) nebo internetové telefonie (např. Skype). Pokud zákazník s datovým paušálem použije na svém mobilním telefonu třeba ICQ, operátor s ním okamžitě vypoví smlouvu a odpojí jeho SIM kartu ze sítě. T-Mobile se zřejmě obává, že zákazníci by přestali volat a posílat SMS a využili by VoIP a IM klienty. (Mobil.cz)

Našli jste v článku chybu?
29. 6. 2006 14:50
kéfas (neregistrovaný)
Pro mobilní připojení jedině Eurotel .Oskar ho omezuje a mate ceny těmi pásmy a ještě je je neuvádí všechny naráz. Paegas měl sice volné minuty, ale jen do vlastní sítě a další sít udělal jen pro datové karty a tímto omezením u mě skončil úplně. Používám data nonstop l., mám tam 60 min do všech sítí a jen čekám až bude UMTS i mimo Prahu a Brno. A poslední měsíce mě jen utvrzují zůstat u Eurotelu.
19. 5. 2006 8:24
Ice man (neregistrovaný)
Jako by jim nestatčilo kolik peněz chtějí za to připojení, neni to desetikoruna, ale víc než 500 a pochybuju že by někdo k tomu už nic neprovolal. Mě osobně je to jednom mam VOdafone. a jsem už 5 spokojeným zákazníkem.