Hlavní navigace

TA3 má změnit ředitele, Michal Gučík údajně míří do Ficovy vlády

14. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 3. 2012

Generální ředitel slovenské zpravodajské televize TA3 Michal Gučík po půldruhém roce skončí ve funkci. Informoval o tom blog O médiích na webu slovenského deníku Sme. Zpravodajský server Aktuality.sk dodal, že podle několika na sobě nezávislých zdrojů je Gučík horkým kandidátem na ministra kultury v nové jednobarevné vládě premiéra Róberta Fica. Ficův Směr – sociální demokracie o víkendu drtivě vyhrál předčasné parlamentní volby na Slovensku a získal většinu v parlamentu.

K TÉMATU: Kvůli odposlechům ředitele TA3 skončí slovenský ministr obrany

Nekomentuji, řekl Gučík blogu O médiích. Ve svojí pozici skončím ve chvíli, kdy se pro tento krok rozhodnu, dodal pro web Stratégie.sk. Gučík vede TA3 od začátku loňského roku. Za jeho ředitelování televize výrazně změnila grafiku, vysílací studio, přišla s novými pořady i moderátory. Vyměnila také šéfredaktora a část původních redaktorů ji dobrovolně opustilo. Změny na obrazovce se promítly do vyšší sledovanosti TA3.

KL22 hlasovani

Generální ředitel slovenské zpravodajské televize TA3 Michal Gučík

Právě před parlamentními volbami dávala TA3 ze všech slovenských televizí vůbec největší prostor politikům, za což si vysloužila i uznání šéfa vítězné strany Směr Róberta Fica. Majitelem TA3 je společnost Grafobal podnikatele Ivana Kmotríka, jehož další aktivity se často promítaly ve vysílání této televize.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.