Hlavní navigace

Slovenská TA3 začala vysílat pravidelné měsíční Rozhovory s prezidentem

29. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 6. 2011

Exkluzivní seriál rozhovorů se slovenským prezidentem Ivanem Gašparovičem začala o víkendu vysílat slovenská zpravodajská televize TA3. Na obrazovce se pořad Rozhovory s prezidentem bude objevovat jednou měsíčně vždy v neděli, moderuje jej Andrea Vadkerti. Spíše než nezávislý rozhovor ale podle serveru Mediálne.sk připomínají „selanku“, během které se moderátorka bojí zeptat na cokoli nepříjemného.

K TÉMATU: Slovenský parlament přehlasoval veto prezidenta, spojil televizi a rozhlas

KL22 hlasovani

Po nedělní premiéře je možno říci jediné: pokud by rozhovor připravila kancelář prezidenta republiky a zveřejnila ho na stránce prezidentského úřadu, dopadl opravdu fajnově – jako prezentace aktuálních úvah hlavy státu se tam hodí. Prezident řekl, co chtěl, prostoru měl víc než dost a žádná provokativní, konfrontační či kritická otázka z úst moderátorky nepadla. A pokud ano, byla natolik diplomatická, že jakýkoli náznak konfrontace nikdo nepostřehl, konstatoval web.

Podle Mediálne.sk není překvapením, že exkluzivní sérii rozhovorů poskytuje prezident Gašparovič právě zpravodajské televizi TA3. Prezident se vícekrát veřejně pozitivně vyjádřil o TA3 a bylo ho vidět i s jejím majitelem Ivanem Kmotríkem, jak spolu sledují sportovní utkání, upozornil server.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.