Hlavní navigace

Tablet od HP s Windows 7 prý nebude a ani Courier do výroby nezamíří

30. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Letos v lednu Steve Ballmer na CES 2010 v ostře sledované keynote představoval tablet od Hewlett-Packard poháněný Windows 7. První zklamání přišlo bezprostředně po představení zařízení, protože se očekávalo, že Microsoft představí vlastní tablet, ale jeho CEO ukázal pouze produkt s Windows 7 od jiného výrobce. Nyní zpravidla dobře informovaný server TechCrunch přinesl zprávu, že Hewlett-Packard celý projekt posílá k ledu, takže se představované zařízení vůbec na trh nedostane. Důvodem má být…

Letos v lednu Steve Ballmer na CES 2010 v ostře sledované keynote představoval tablet od Hewlett-Packard poháněný Windows 7. První zklamání přišlo bezprostředně po představení zařízení, protože se očekávalo, že Microsoft představí vlastní tablet, ale jeho CEO ukázal pouze produkt s Windows 7 od jiného výrobce. Nyní zpravidla dobře informovaný server TechCrunch přinesl zprávu, že Hewlett-Packard celý projekt posílá k ledu, takže se představované zařízení vůbec na trh nedostane. Důvodem má být nespokojenost s Windows 7 a do jisté míry i s procesory od Intelu, zřejmě kvůli energetické náročnosti.

Shodou okolností byl stornován i další zajímavý projekt tabletového počítače. Podle informací serveru Gizmodo končí Microsoft s pracemi na projektu Courier. Tablet se dvěma displeji, který je hodnocen jako jeden z nejlepších redmondských nápadů v oblasti hardwaru, do výroby nepůjde. Viceprezident Microsoftu Frank Shaw pro Gizmodo uvedl, že šlo de facto o experiment a nasbírané zkušenosti využije Microsoft v budoucnu.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.