Hlavní navigace

Tablet od HP s Windows 7 prý nebude a ani Courier do výroby nezamíří

Jiří Macich ml.

Letos v lednu Steve Ballmer na CES 2010 v ostře sledované keynote představoval tablet od Hewlett-Packard poháněný Windows 7. První zklamání přišlo bezprostředně po představení zařízení, protože se očekávalo, že Microsoft představí vlastní tablet, ale jeho CEO ukázal pouze produkt s Windows 7 od jiného výrobce. Nyní zpravidla dobře informovaný server TechCrunch přinesl zprávu, že Hewlett-Packard celý projekt posílá k ledu, takže se představované zařízení vůbec na trh nedostane. Důvodem má být…

Letos v lednu Steve Ballmer na CES 2010 v ostře sledované keynote představoval tablet od Hewlett-Packard poháněný Windows 7. První zklamání přišlo bezprostředně po představení zařízení, protože se očekávalo, že Microsoft představí vlastní tablet, ale jeho CEO ukázal pouze produkt s Windows 7 od jiného výrobce. Nyní zpravidla dobře informovaný server TechCrunch přinesl zprávu, že Hewlett-Packard celý projekt posílá k ledu, takže se představované zařízení vůbec na trh nedostane. Důvodem má být nespokojenost s Windows 7 a do jisté míry i s procesory od Intelu, zřejmě kvůli energetické náročnosti.

Shodou okolností byl stornován i další zajímavý projekt tabletového počítače. Podle informací serveru Gizmodo končí Microsoft s pracemi na projektu Courier. Tablet se dvěma displeji, který je hodnocen jako jeden z nejlepších redmondských nápadů v oblasti hardwaru, do výroby nepůjde. Viceprezident Microsoftu Frank Shaw pro Gizmodo uvedl, že šlo de facto o experiment a nasbírané zkušenosti využije Microsoft v budoucnu.

Našli jste v článku chybu?
30. 4. 2010 14:02
Tak jeste aby HP ten Slate nezariznul, kdyz ted koupil Palm a s nim OS, ktery je cileny na dotykova zarizeni -- na rozdil od W7. A to s tim Intelem je samozrejme pravda pravdouci. x86 a ultraportable trh je zoufale nefunkcni kombinace a kazdy produkt s Intel Atomem je toho dokonalym dukazem. Toz doufejme, ze HP vyuzije znalosti Palmu a predstavi neco, co by Applu eventualne mohlo i konkurovat. Slate to rozhodne ani zdaleka nebyl.
30. 4. 2010 17:51
uživatel si přál zůstat v anonymitě
"Slate to rozhodne ani zdaleka nebyl." A jak to vite, kdyz jste to zarizeni ani nedrzel v ruce, natozpak to videl...