Hlavní navigace

Tachecí slovně napadla mluvčího ministerstva dopravy, ten hrozí žalobou

20. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 1. 2008

Žalobou na ředitelku Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu Barboru Tachecí může skončit sobotní diskusní pořad „Volejte ředitelce“, ve kterém Tachecí v přímém přenosu vysvětlovala posluchačům změny ve vysílání, které u této stanice nastaly po Novém roce. Tachecí na závěr pořadu kritizovala mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelku za to, že se podepsal pod petici proti nové programové koncepci Radiožurnálu a naznačila, že by to mohlo znamenat, že se ministr dopravy vměšuje do vnitřních záležitostí Českého rozhlasu.

DOKUMENT: Přepis pořadu „Volejte ředitelce“, ČRo – 1 Radiožurnál 19.1.2008

Tak to máme ministra, který chce řídit média veřejné služby? To by bylo neštěstí, kdybychom se ocitli v situaci, že jeden ministr jedné vlády ústy svého mluvčího volá po přehodnocení změn v rádiu veřejné služby, tak bych možná uvažovala o emigraci. Ale věřím, že to tak není, to by se přece nemohlo stát, uvedla Tachecí. Mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka jakékoli spojování svého podpisu pod peticí s názory ministra dopravy odmítnul.

ICTZ23

Vyjádřil jsem podpisem petice svůj občanský postoj a do kolonky povolání jsem uvedl, čím se živím. Paní ředitelka vytvořila naprosto falešnou konstrukci: staví na stejnou úroveň můj občanský podpis pod peticí s oficiálním dopisem ministerstva – ten nikdy neodešel, napsal Hanzelka na web www.iprotest.cz, kde se nyní soustředí podpisy kritiků nového Radiožurnálu.

Hanzelka se podle svých slov radil s právníky, protože existuje podezření, že výroky Tachecí zasahují do jeho osobnostních práv. Jde o právo na názor, právo na svobodu slova a právo petiční. Přinejmenším budu požadovat omluvu, případně zvažuji další právní kroky, dodal mluvčí.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.