Hlavní navigace

Také CDG už používá novou kompresní technologii

27. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 1. 2009

Společnost Czech Digital Group (CDG) se stala po České televizi dalším subjektem, která začala používat novou kompresní technologii pro odbavování digitálních programů pro pozemní a satelitní vysílání. Ta je umístěna v areálu ČT na Kavčích horách. Nová, moderní technologie svými parametry plně odpovídá všem normám, jež souvisí s digitálním vysíláním. Technologie zajistí kvalitnější vysílání nejen v pozemní, ale i satelitní platformě, konstatoval při této příležitosti obchodní ředitel CDG Petr Formánek.

Mobile Internet Forum 2022

Nová kompresní technologie se týká u terestriky multiplexu 3, u satelitu transpondéru na satelitu Astra 1E na frekvenci 11,8755 MHz. Společnost CDG při výběru technologie kladla velký důraz na snadné rozšíření kapacity na celkových 8 transportních toků pro DVB-TDVB-S služby, aby získala nejmodernější a dynamické technologické zázemí, upřesnil Formánek. Součástí systému jsou také statistický multiplex a elektronický programový průvodce (EPG) pro několik datových toků.

Do budoucna je připravena možnost využít tzv. MHP aplikace a přenášet i odlišné EPG pro různé regiony. Technologie umožní zajistit až 32 různých systémů podmíněného přístupu uživatelů, jejich správu a kódování obrazu v MPEG-4/AVC ve standardním i vysokém rozlišení. Vnitřní statistický multiplex již opustil přežívaný formát DVB/ASI a je založen na modernějším IP protokolu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.