Hlavní navigace

Také ČT na poslední chvíli radí domažlickým, jak nepřijít o televizi

31. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
31. 8. 2007

Základní sumář rad, jak si počínat při přechodu na zemské digitální vysílání a řešit případné problémy s laděním set-top-boxu, vydala pro diváky na Domažlicku také veřejnoprávní Česká televize. Její programy ČT 1 a ČT 2 dnes o půlnoci ukončí analogové vysílání z Vraního vrchu u Domažlic a diváci odkázaní na tento vysílač je poté naladí už jen digitálně.

DOKUMENT: Rady České televize divákům na Domažlicku (DOC, 448kB)

ČT v materiálu opět upozorňuje na varovný piktogram, který divákům prozradí, že skutečně přijímají analogový signál z vysílače, který se bude vypínat. Ne všichni diváci na Domažlicku přijímají signál z Vraního vrchu. Někteří mají antény nasměrované na Plzeň – Krašov. Tito lidé na programech ČT 1 a ČT 2 nevidí v pravém spodním rohu žádný speciální symbol. Vypnutí analogového pozemního vysílání z Vraního vrchu se jich vůbec netýká, signál budou nadále přijímat jako dosud, uvádí ČT.

ebf - tip do článku - debata

Kromě možnosti zemského digitálního příjmu televize ČT upozorňuje i na alternativní digitální platformy: kabelovou a satelitní televizi. Divákům, kteří si koupili set-top-box pro příjem zemské digitální televize, ale nepodařilo se jim ji naladit, ČT radí, aby ověřili, zda je v místě bydliště skutečně dostupný signál z Vraního vrchu, případně konzultovali na infolince Radiokomunikací 844 900 001.

Za nejčastější problém při ladění set-top-boxu ČT považuje špatné anténní systémy. Anténa, na níž dlouhodobě nebyla prováděna údržba, může být zkorodovaná, jinak poškozená, může mít nevyhovující kabel, může být zapojena do nevhodného zesilovače nebo rozbočovače a podobně, a v tom případě je nutné, aby divák využil služeb odborné servisní firmy, která mu anténní systém zreviduje, upozorňuje mluvčí ČT Martin Krafl.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).