Hlavní navigace

Také letos odvysílá Česká televize Velkou pardubickou v HD kvalitě

6. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 10. 2011

Největší a nejtěžší překážkový mítink na starém kontinentu, Velkou pardubickou, nabídne i letos Česká televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Letošní ročník bude sice postrádat nejsilnější zahraniční konkurenci, ale diváci o velké zážitky ochuzeni nebudou. Mohou se například těšit na vystoupení skutečné legendy Velké pardubické steeplechase. Nestárnoucí žokej Josef Váňa totiž dokázal jako jediný v závodě triumfovat už celkem sedmkrát a také letos patří k největším favoritům, láká mluvčí ČT Ladislav Šticha.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Máte slovo, Televizní akademie a Kultura s Dvojkou na ČT nově v HD kvalitě

O komentování přímého přenosu se postará Marek Svačina. V rámci Velké pardubické jsou připravena dvě studia. Ve sportovním studiu bude Petr Vichnar zpovídat experta Milana Olehlu, ve společenském studiu se bude ptát Petr Kubásek více hostů. Hosté vzpomenou také na nejúspěšnějšího koně historie Velké pardubické Železníka. Po ukončení závodu se do studia dostaví vítěz dostihu, který se s diváky České televize podělí o své pocity, přibližuje Šticha. První část přímého přenosu je připravena na neděli 9. října od 11:25 (kanál ČT 4), druhá pak ve stejný den od 14:20 (stanice ČT 1 a ČT HD).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.