Hlavní navigace

Také Prima zažalovala radu kvůli neudělení digitální licence

20. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 6. 2006

Kromě Novy, společnosti STEP Public Relations a několika dalších neúspěšných žadatelů o licence pro zemské digitální televizní vysílání napadla výsledky tendru Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) také televize Prima. Agentuře ČTK to bez bližších podrobností sdělila mluvčí stanice Jana Malíková. Prima žádala o programovou pozici v multiplexu B pro projekt plnoformátové stanice Prima klub.

V rozhovoru pro server Parabola.cz mluvčí Primy uvedla, že podle názoru televize trpí rozhodnutí vysílací rady procesními vadami, je nezákonné v části hodnocení žádostí podle kritérií stanovených RRTV, nepřezkoumatelné pro nedostatek odůvodnění naplnění všech zákonných kritérií RRTV a obsahuje další sporné momenty. Prima navíc napadla toto licenční řízení další žalobou už v roce 2004. Řízení o této žalobě není dosud ukončeno, řekla Malíková serveru Parabola.cz.

Content tip EARLY

Pokud by neúspěšní žadatelé u soudu uspěli, a verdikt by nezměnil ani odvolací soud, mohl by se celý proces zavádění zemského digitálního vysílání v České republice zpomalit. Zástupci společností, jimž rada v dubnu udělila vysílací licence, se obávají mnohamilionových škod. Například Febio TV podle jejího majitele Fera Feniče investovala několik desítek, možná i sto milionů korun.

V případě, že by došlo ke zpochybnění licenčního řízení, pak bude muset tyto náklady převzít stát, protože my jsme všechny požadavky licenčního řízení splnili. Po rozhodnutí RRTV jsme pouze začali toto rozhodnutí důsledně naplňovat tak, jak nám to ukládá zákon, řekl Fenič agentuře ČTK. Pro server Parabola.cz dodal, že žaloby ze strany Novy a Primy považuje za snahu celkově zbrzdit digitalizaci, aby tím prodloužily období, kdy jim nebude na českém trhu nikdo konkurovat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).