Hlavní navigace

Talentmanii na Nově a Markíze odmoderuje Mareš, v porotě je Troška

20. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 5. 2010

DOPLNĚNO Moderátorem podzimní federální talentové show Talentmania na televizích Nova a Markíza bude Leoš Mareš. Po týdnech vyjednávání, kdy Mareše oslovovala i konkurenční Prima se slovenskou televizí Joj, to dnes na tiskové konferenci v Bratislavě oznámil sám moderátor. Nova s Markízou zároveň zveřejnily složení poroty Talentmanie: zasedne v ní modelka Alena Šeredová, zpěvák Pavol Habera, režisér Zdeněk Troška a moderátorka Adela Banášová.

K TÉMATU: Český Got Talent odstartuje v září. V porotě bude i Kraus a Bílá

Talentmania poběží s velkou pravděpodobností přímo proti konkurenční soutěži Česko Slovensko má talent, kterou chystají televize Prima a Joj. Jde o původní formát Novy a Markízy, který ale vychází s licencované soutěže Got Talent, o niž původně měly nejsledovanější česká i slovenské televize zájem, ale nestihly včas využít opce na nákup práv. Originální Got Talent tedy poběží na Primě a Joj, a v jeho porotě zasednou moderátor Jan Kraus, zpěvačka Lucie Bílá a producent Jaro Slávik. Moderátora soutěže zatím Prima s Joj nezveřejnily.

MM_SS3

Přesný termín nasazení Talentmanie nechtějí Nova s Markízou kvůli konkurenci prozrazovat. Bude se však vysílat na podzim a končit krátce před Vánocemi. Na otázku, v čem se bude Talentmania lišit od formátu Got Talent, generální ředitel Novy Petr Dvořák odpověděl: Konkurence říká, že má největší show, tak my ji budeme mít nejlepší. Do velkého finále by se mělo probojovat deset soutěžících.

Z Bratislavy reportuje Lukáš Polák, DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.