Hlavní navigace

Táňa Fischerová nesmí moderovat Adventní koncerty na ČT. Kvůli kandidatuře

12. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Herečka a bývalá poslankyně kandiduje v přímé volbě prezidenta republiky, Česká televize ji nechce zvýhodnit před ostatními

Moderování Adventních koncertů v České televizi se musela po jednadvaceti letech vzdát herečka a někdejší poslankyně Táňa Fischerová. Kavčí hory ji nahradí Janem Potměšilem, protože nechtějí Fischerovou zvýhodňovat před lednovou přímou volbou prezidenta republiky, v níž herečka kandiduje. Informoval o tom zpravodajský server iDnes.cz, jemuž změnu moderátora koncertů potvrdila mluvčí ČT Michaela Fričová.

KL24

K TÉMATU: Prezidentské volby pokryje Česká televize prostřednictvím čtyř speciálních formátů

„Táňa Fischerová je s tím pořadem spojená od začátku a je to její srdeční záležitost. Ale předem bylo domluvené, že pokud se registruje jako kandidátka, letos nebude moderovat,” řekla Fričová. “Mrzí mě to, ale nejde to jinak. Je to absurdní, protože to dělám celý život, ale beru to jako jednu z obětí za prezidentskou kandidaturu,” potvrdila rozhodnutí ČT Fischerová. Na obrazovku se bude moci vrátit v příštím roce – buď opět v roli moderátorky dobročinných koncertů, nebo jako hlava státu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).