Hlavní navigace

Tančit se bude i na Nově, televize koupila soutěž Bailando

22. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 1. 2007

Úspěch taneční soutěže StarDance na České televizi, ale i podobného formátu Let´s Dance na slovenské Markíze vedl televizi Nova ke koupi licence pro vlastní taneční pořad: původně mexické soutěže Bailando por un Sueño. V české verzi ponese název Parket snů a stanice ho uvede zřejmě již v březnu. Na stejný termín oznámila její start i slovenská sestra Novy, televize Markíza. Jen název bude jiný: Tanec o život.

MM_SS3

Nova minulý týden požádala o registraci dvou ochranných známek české verze Bailanda: kromě Parketu snů by pořad mohl nést název Bailando – vytancuj si svůj sen. Na rozdíl od StarDance v něm nesoutěží celebrity, ale obyčejní lidé, přičemž princip je podobný jako u pořadů Hodina pravdy nebo Udělám cokoliv na České televizi. Soutěžící chce splnit sen někomu blízkému a musí kvůli němu podstoupit taneční úkol.

Náběr soutěžících zahájila Nova včera večer prostřednictvím upoutávek přímo ve svém vysílání, příspěvkem v Televizních novinách a dotazníkem na internetové stránce www.nova.cz. Zájemce starší 18 let čeká casting, který televize naplánovala na únor. Šéfem projektu Bailando je šéfproducent seriálu Ulice Radek Bajgar.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.