Hlavní navigace

Taneční SeeJay Radio bude vysílat v DAB multiplexu společnosti Teleko

2. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

SeeJay Radio bude dostupné posluchačům v Praze, Brně, Ostravě a Příbrami. Pro jeho příjem bude nutný digitální rozhlasový přijímač. Teleko bude stanici šířit pravděpodobně v normě DAB+.

Doposud čistě internetová rozhlasová stanice SeeJay Radio, která získala na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro šíření prostřednictvím technologie DAB, případně DAB+, si pro svou distribuci vybrala příbramskou společnost Teleko. Informoval o tom server Mediář.cz. Teleko je v České republice prozatím jediným subjektem, které vysílače šířící signál digitálního rozhlasu provozuje, a to konkrétně v Praze, Brně, Ostravě a Příbrami.

KL24

K TÉMATU: První čistě digitální rádio v Česku: celoplošnou licenci DAB získalo SeeJay Radio

V tuto chvíli máme jedinou volbu, protože DAB provozuje pouze společnost Teleko, čili na rozjezd půjdeme touto cestou. Začít bychom chtěli co nejdříve, řekl Mediáři generální ředitel a spolumajitel společnosti SeeJay Radio Svatopluk Janík. Ten dále uvedl, že stanice chce investovat také do osvěty, aby si potencionální zájemci stanice všimli. My si musíme ujasnit kolik prostředků nasměrujeme do kampaně s osvětou této technologie a kolik do samotného technického provozu, sdělil Janík.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).