Hlavní navigace

Telecom zvažuje, že digitální vysílání spustí v MPEG-4

13. 1. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 1. 2006

Český Telecom zvažuje, že v komerčním provozu své sítě pro digitální televizní a rozhlasové vysílání na rozdíl od dalších dvou provozovatelů (společností Czech Digital Group a Radiokomunikace) využije odlišného videoformátu a bude vysílat ve formátu MPEG-4. O úvahách použít úspornější, ale stejně kvalitní formát MPEG-4 informoval na diskuzi o digitalizaci, pořádané sdružením Hermes, manažer firmy Petr Adamec.

MM socky3

Podle Adamce videoformát MPEG-4 umožní zařadit do digitální sítě šest až osm televizních programů, zatímco současné sítě Radiokomunikací a Czech Digital Group jich v MPEG-2 nyní nabízí čtyři až pět. Zvažovaný formát je vhodný nejen kvůli tomu, že umožní do sítě zařadit více programů, ale také pro rozvoj televizního formátu s vysokým rozlišením označovaného jako HDTV, který je náročnější na přenos dat a podle některých odborníků mu patří budoucnost.

V nejbližších dnech začneme testovat duální set-top-boxy, které umožní příjem digitálního televizního vysílání a širokopásmové (internetové) televize IPTV, oznámil Adamec.