Hlavní navigace

Telefónica chce spustit v roce 2010 komerční provoz HDTV

24. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 9. 2009

Ivan Hronec, šéf společnosti SPI International, provozovatel kanálů Filmbox a Nostalgia, informoval přítomné na dnešním VII. kulatém stole DigiZone.cz, že telekomunikační operátor Telefónica O2 si předsevzal pro rok 2010 spustit ostré vysílání televize ve vysokém rozlišení ve své placené službě O2TV. Generální a programový ředitel HBO Česká republika Ondřej Zach uvedl, že doufá, že některá satelitní platforma zařadí program HBO HD do své nabídky.

Narážíme ale na problém, že v době, kdy chceme nabízet své plné portfolio kanálů, nároky na datový tok jsou tak velké, že je to pro operátory nevýhodné, konstatoval Zach s tím, že do budoucna by se nebránil šíření svých kanálů ani prostřednictvím DVB-T, resp. DVB-T2. Technický ředitel České televize Rudolf Pop uvedl, že od února příštího roku přejde sice kanál ČT1 HD do ostrého provozu, nedá se ale počítat s masivním nástupem HDTV. Do budoucna by v HD módu měly být vyráběny takové události, jako je např. festival Pražské jaro.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).