Hlavní navigace

Telefónica O2 má již půl milionu zákazníků na ADSL službách

5. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Počet zákazníků, kteří v České republice využívají pro vysokorychlostní připojení k Internetu technologii ADSL, překročil hranici půl milionu. To znamená, že téměř každá osmá domácnost se připojuje k Internetu právě prostřednictvím ADSL. Jedná se o služby, které Telefónica O2 nabízí přímo koncovým zákazníkům, ale také o ty, které na velkoobchodní bázi přeprodává alternativním operátorům. Ve statistice naopak chybí čísla reprezentující zákazníky DSL služeb na bázi zpřístupnění místí smyčky (LLU)…

Počet zákazníků, kteří v České republice využívají pro vysokorychlostní připojení k Internetu technologii ADSL, překročil hranici půl milionu. To znamená, že téměř každá osmá domácnost se připojuje k Internetu právě prostřednictvím AD­SL.

Jedná se o služby, které Telefónica O2 nabízí přímo koncovým zákazníkům, ale také o ty, které na velkoobchodní bázi přeprodává alternativním operátorům. Ve statistice naopak chybí čísla reprezentující zákazníky DSL služeb na bázi zpřístupnění místí smyčky (LLU), tedy ADSL připojení, které alternativní operátoři provozují na své vlastní platformě.

Půlmiliontým zákazníkem je pan Jan Kočí z Brna, který od Telefóniky jako dárek získal špičkový notebook značky Dell a k němu na jeden rok zdarma připojení k Internetu rychlostí 8 Mbit/s. (Tisková zpráva)

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.