Hlavní navigace

Internethome (dcera O2) přijde za měsíc s novými tarify

Marek Janouš

Venkovská dcera Telefóniky připravuje rozrůznění tarifní nabídky tak, aby vyhověla i nízkopříjmovým skupinám. Vedle toho nabídne na optice 75 Mb/s do 500 korun.

Internethome působí jako místní poskytovatel (výskyt na mapě), ale je to dceřiná společnost Telefóniky. Vybudována byla skupováním různých malých poskytovatelů, často využívajících venkovní WiFi nebo rozvody optické.

Nyní mají zhruba kolem 75 000 zákazníků a prozatím jediný tarif (za 399 Kč), za který poskytnou připojení v místě dostupné.

Za čtyři týdny spustíme novou nabídku, která by měla pokrýt celé spektrum potřeb zákazníků v různých cenových úrovních,“ řekl Hospodářským novinám ředitel Telefóniky pro strategii, Felix Geyr.

Nejnižší tarif na WiFi prý Internethome nabídne pod 200 korun, dále 20 megabitů pod 300 korun, a přes optiku 75 megabitů v rozmezí 400 až 500 korun.

Marcom

Budeme mít i regionální nabídky. Můžeme tak upravit ceny i pro lidi, kteří nemají tak dobré příjmy. Nebo v oblastech, kde je vyšší konkurence, budou naše ceny nižší,“ doplňuje Felix Geyr.

Telefónika uvažuje, že v budoucnu bude Internethome „balíčkovat“ i hlasové služby. Zatím web Internethome pouze odkazuje na běžnou nabídku O2.

Našli jste v článku chybu?
29. 8. 2013 11:14
Martin Prokeš (neregistrovaný)

No jen jestli to wifi není důsledek nákupů, kdy O2 skoupilo desítky malých lokálních poskytovatelů a začalo programově ničit jejich služby.

Zatímco dřív stačilo zavolat provozovateli na soukromý mobil do vedlejší vesnice, dnes musíte s každou pitomostí volat na tu jejich šílenou linku 123456 a dohadovat se s operátorkou, která o nějakých wifi sítích nemá potuchy.

29. 8. 2013 11:08
P2010 (neregistrovaný)

Udelame cokoli, hlavne kdyz nemusime zakopat kabel do zeme nebo upgradovat DSL infrastrukturu tak, aby slo maximalne vyuzit telefonniho dratu co jeste polozili za casu budovani komunismu (tehdy to jeste slo). To jsem zvedav co budou delat, az ty vesnicke wifiny budou vzajemne tak zarusene, ze to nepojede nikomu. Predpokladam ze bude "nejsnazsi" zdrazit, tim se snizi pocet zakazniku a zase to na chvili pojede.

Reseni "po cesku".