Hlavní navigace

Telefónica umožní zákazníkům samoinstalaci O2 TV

27. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
27. 10. 2006

Zájemci o televizi přes pevnou telefonní linku od společnosti Telefónica O2 Czech Republic si už brzy budou moci tuto službu sami instalovat. Slibuje to produktový manažer O2 TV Michal Táborský, podle něhož se na webu Telefóniky objeví návod pro samoinstalaci IPTV. Půjde jenom o propojení přijímacích zařízení několika kabely, nic víc, přiblížil Táborský na pražské konferenci Tel.con 2006.

K jakému datu bude možné samoinstalace provádět, však Táborský neuvedl. Firma mí nyní poněkud opačný problém: někteří zákazníci službu odmítají kvůli její složitosti. Registrujeme několik případů, kdy zákazník zrušil objednávku, když mu technik přišel instalovat O2 TV. Nejde o nijak závratný počet objednávek, ale zabýváme se tím, připustil manažer Telefóniky O2.

KL24

Před několika dny začala firma poskytovat k O2 TV modem s WiFi. Oproti klasickému modemu jej ale nenabízí za zaváděcí cenu 1 Kč, ale za 1 700 korun. Nově je k dispozici také bezdrátové propojení modemu se set-top-boxem Ruckuss Wireless, za které ale zákazník zaplatí necelých pět tisíc korun. Toto řešení se vyplatí v domácnostech, kde je modem příliš vzdálený od televizoru a propojení kabelem by bylo problematické, vysvětlil Táborský.

V nejbližší budoucnosti plánuje Telefónica rozšířit programovou nabídku O2 TV o další tematické balíčky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).