Hlavní navigace

Telefónica začne prodávat filmy online, svoji videotéku spustí příští týden

28. 3. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Telefónica
Vybírat bude možné ze zhruba tisícovky titulů. Filmy v nižší obrazové kvalitě budou k dispozici za 25 až 55 Kč na den. Filmy ve vysokém rozlišení zatím nabízet nebude.
  • EDIT (28.3. 11:25): Upravili jsme informaci v 2. odstavci –  Telefónica nakonec nebude nabízet filmy v HD kvalitě

Už příští týden spustí Telefónica novou online video on-demand službu. Zákazníci budou moci vybírat ze zhruba tisícovky titulů. Na rozdíl od nedávno spuštěného videoportálu Ivio nenabídne Telefónica možnost sledovat vybrané filmy zdarma. Zpoplatněný bude přístup jak k filmům v nižší obrazové kvalitě, tak k filmům ve vysokém rozlišení.

Podle našich informací budou jednotlivé tituly k mání za 25 až 55 Kč v nižší obrazové kvalitě a za 70 až 75 Kč ve vysokém rozlišení. V HD rozlišení filmy dostupné nebudou, Telefónica je bude jako doposud nabízet jen ve stávající placené službě Videotéka pro klienty O2TV.

Za tyto částky získá zákazník přístup ke konkrétnímu filmu na 24 hodin. Po tuto dobu jej bude moci libovolně přehrávat. Prozatím bude k dispozici pouze prostřednictvím webového rozhraní. Telefónica ale počítá s tím, že v horizontu jednoho až dvou měsíců se objeví i aplikace pro mobilní operační systémy a chytré televize.

V Telefónice věří, že po podobné službě existuje na českém trhu poptávka. „Potvrdili jsme si, že lidem nevadí za stahování filmů platit. Problém je, že legálních možností moc nemají anebo o nich neví. Pro téměř tři čtvrtiny Čechů, kteří se chtějí při stahování filmů pohybovat v mezích zákona, proto od dubna zpřístupníme online nabídku více než tisícovky filmů,“ uvedl marketingový ředitel pro segment domácností David Duroň.

Infografiku lze zvětšit

Videotéka O2TV se otevírá široké veřejnosti

Na první pohled by se mohlo zdát, že Telefónica vstupuje spuštěním online video on-demand služby do pro ni úplně nového segmentu. Ve skutečnosti má se službou VoD dlouholeté zkušenosti, byť pouze v rámci své IPTV služby O2TV. Předplatitelé O2TV totiž mohou využívat placenou službu Videotéka, ve které je v současné době k dispozici právě zhruba tisícovka titulů.

KL23 hlasovani

Dá se tedy předpokládat, že většina těchto titulů se objeví i v připravované službě, kterou bude moci využívat široká veřejnost a ne jen abonenti O2TV. Výjimkou budou tituly, na které se firmě nepodařilo získat licenci pro online vysílání. V nabídce jsou filmy velkých hollywoodských studií jako Universal Studios, Walt Disney Company či Warner Bros.

Uživatelům, kteří u Telefóniky využívají některý z hlasových či datových tarifů (nikoliv předplacenky), nabídne firma možnost úhrady zhlédnutých filmů prostřednictvím pravidelného měsíčního vyúčtování. Nebudou tedy muset provést úhradu před samotným spuštěním filmu. Ostatní budou mít na výběr z prémiových SMS nebo speciálních dárkových voucherů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).