Hlavní navigace

Teleko připravuje varovný systém pro DAB

5. 4. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Gogen
Digitální rozhlasové vysílání bude pomáhat při nejrůznějších krizových situacích. Teleko ve spolupráci se společností Paneda pracuje na spuštění systému TWS.

TWS (Terrestrial Warning System) je podle tiskové zprávy možné nasadit na všechny rozhlasové vysílače systému digitálního rádia DAB/DAB+. Jeho předností je možnost na vymezeném území rychle informovat posluchače, a to vysloveně v řádu sekund.

Vše má probíhat tak, že dispečer ve velíně pro krizové události označí v mapě České republiky území (viz foto), pro které se má hlášení odvysílat. Následně zmáčkne krizové tlačítko a zprávu oznámí nebo pustí nějakou předem připravenou.

NAPSALI JSME: Dětské rádio Pigy je ode dneška dostupné i v DAB

České Radiokomunikace posílily síť určenou pro DAB

Content 23

Příklad výběru oblasti pro hlášení pomocí TWS – Liberecko a Trutnovsko.
Autor: Teleko

Příklad výběru oblasti pro hlášení pomocí TWS – Liberecko a Trutnovsko.

Stiskem krizového tlačítka se v předem vymezené oblasti odpojí všechny rozhlasové programy a na všech vysílačích a všech kanálech se odvysílá příslušné krizové hlášení. To následně uslyší všichni, kteří mají zapnutý rozhlasový přijímač standardu DAB/DAB+.

Výhodou systému TWS má být i to, že nevyžaduje žádnou speciální úpravu přijímačů a není také vázán na nějakou jejich funkci.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).