Hlavní navigace

Teleko připravuje varovný systém pro DAB

 Autor: Gogen
Digitální rozhlasové vysílání bude pomáhat při nejrůznějších krizových situacích. Teleko ve spolupráci se společností Paneda pracuje na spuštění systému TWS.
Bohumil Herwig 5. 4. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

TWS (Terrestrial Warning System) je podle tiskové zprávy možné nasadit na všechny rozhlasové vysílače systému digitálního rádia DAB/DAB+. Jeho předností je možnost na vymezeném území rychle informovat posluchače, a to vysloveně v řádu sekund.

Vše má probíhat tak, že dispečer ve velíně pro krizové události označí v mapě České republiky území (viz foto), pro které se má hlášení odvysílat. Následně zmáčkne krizové tlačítko a zprávu oznámí nebo pustí nějakou předem připravenou.

NAPSALI JSME: Dětské rádio Pigy je ode dneška dostupné i v DAB

České Radiokomunikace posílily síť určenou pro DAB

cif20-tip-online-recnici

Příklad výběru oblasti pro hlášení pomocí TWS – Liberecko a Trutnovsko.
Autor: Teleko

Příklad výběru oblasti pro hlášení pomocí TWS – Liberecko a Trutnovsko.

Stiskem krizového tlačítka se v předem vymezené oblasti odpojí všechny rozhlasové programy a na všech vysílačích a všech kanálech se odvysílá příslušné krizové hlášení. To následně uslyší všichni, kteří mají zapnutý rozhlasový přijímač standardu DAB/DAB+.

Výhodou systému TWS má být i to, že nevyžaduje žádnou speciální úpravu přijímačů a není také vázán na nějakou jejich funkci.