Hlavní navigace

Telekomunikační specialista Jiří Peterka má velkou šanci usednout v Radě ČTÚ

28. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Vzhledem k jeho dlouholetým zkušenostem v oblasti elektronických komunikací a znalosti evropského regulačního rámce lze očekávat, že bude pro Radu ČTÚ značným přínosem,“ uvedl mluvčí MPO.

Jiřímu Peterkovi se značně zvýšila šance, že nakonec skutečně usedne v Radě Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Lobing skupin, jako je Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), CZ.nic, NIX.cz a řada dalších, vyšel a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek souhlasí s tím, že telekomunikačního specialistu a odborného novináře, který psal v minulosti i pro server DigiZone.cz, navrhne vládě jako budoucího člena telekomunikačního orgánu. O návrhu Peterky do uvolněné pozice v Radě ČTÚ informuje server Lupa.cz. Jiří Peterka píše pro Lupu.cz pravidelné analýzy telekomunikačního trhu.

MM socky3

K TÉMATU: Odborník a novinář Jiří Peterka chce do Rady ČTÚ, nahradit by mohl Pavla Dvořáka

Vzhledem k jeho dlouholetým zkušenostem v oblasti elektronických komunikací a znalosti evropského regulačního rámce lze očekávat, že bude pro Radu Českého telekomunikačního úřadu značným přínosem. V neposlední řadě má jmenování pana Peterky širokou podporu i mezi podnikateli v oblasti elektronických komunikací a odbornou veřejností. Věříme, že bude přínosem nejen svým profesním zaměřením, ale i nabitými životními zkušenostmi, argumentoval pro Lupu.cz výběr Jiřího Peterky mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu František Kotrba. Podle ČTK byla jedním z kandidátů i někdejší předsedkyně vysílací rady Kateřina Kalistová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.