Hlavní navigace

Slovenská televize Joj přejde na širokoúhlý formát 16:9

23. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 2. 2010

Druhá nejsledovanější slovenská televize Joj se chystá postupně přejít na vysílání v širokoúhlém formátu 16:9. V průběhu tohoto roku by měla většina vlastní tvorby včetně zpravodajství přejít na režim 16:9, potvrdil serveru Mediálne.sk mluvčí stanice Jozef Gogola. Už dnes televize nabízí u některých pořadů formát, který evokuje nasazení 16:9.

K TÉMATU: Prima vysvětlila, jak je to u ní se širokoúhlým formátem

MMF tip early

Podle Gogoly záleží čistě na operátorovi, jehož prostřednictvím divák přijímá signál televize Joj, zda už může přijímat vybrané pořady v klasickém širokoúhlém formátu, nebo ne. Mediálne.sk upozorňuje, že přes hlavní distribuční trasu televize Joj na satelitu Astra však nejde signál ve formátu 16:9, ale 4:3 letterbox s černými pásy nahoře a dole.

Také česká televize Prima, která zatím jako jediná z větších českých stanic vysílá ve větší míře v zastaralém formátu 4:3, hodlá v letošním roce zvýšit podíl širokoúhle vyrobeného obsahu ve svém vysílání. Podle technického ředitele Patrika Slavíka by se tak mělo stát už od března. Při nákupu akvizic Prima upřednostňuje formát 16:9 už více než rok.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).